15. - 17. veebruar 2010
P R O G R A M M
|
Eestis, Viimsis |
|
15. veebruar 2010
ESMASPÄEV
|
15.00 - 19.00 |
osavõtjate kogunemine, transport lennujaamast ja sadamast |
19.00 |
võrgustus ja õhtusöök |
|
16. veebruar 2010
TEISIPÄEV
|
3. fookusgrupi II töökoosolek |
9.15 - 10.00 |
Osavõtjate registreerimine |
10.00 - 10.20 |
Sissejuhatus töökoosoleku korraldajatelt - Ave Bremse, Eesti maaeluvõrgustiku üksus ja Juha-Matti Markkola, Soome maaeluvõrgustiku üksus |
|
- 5. veebruari 2010 veebikoosoleku (esimene 3. fookusgrupi istung) kokkuvõtted
- töökoosoleku eesmärkidest ja korralduslikest küsimustest
- lühidalt fookusgrupi kolmanda töökoosoleku teemadest
|
10.20 - 10.45 |
Leader meetme rahvusvahelise koostöö meetme rakendamisest: |
|
- meeldetuletuseks eelmise programmperioodi LEADER+ rahvusvahelise koostöö uuringu peamistest järeldustest - Dieter Wagner, Euroopa maaelu arengu võrgustiku kontaktpunkt (EN RD CP)
|
|
- informatsioon rahvusvaheliste koostööprojektide teavitamise protsessist SFC süsteemis - Pedro Brosei, Euroopa Komisjoni põllumajanduse ja maaelu arengu peadirektoraat (DG AGRI)
|
10.45 - 11.15 |
Rahvusvaheliste koostööprojektide arendamine: |
|
- praktilised näited rahvusvaheliste koostööprojektide kohta - Petri Rinne, Soome Leader tegevusgrupp Joutsenten Reitti LAG
|
|
- uute (käesoleva programmperioodi) rahvusvaheliste koostööprojektide näited: menetlus- ja abikõlblikkuse reeglid - Annalisa del Prete ja Barbara Zanetti, Itaalia maaeluvõrgustiku üksus
|
|
- arutelu / informatsioonivahetus
|
11.15 - 11.35 |
Kohvipaus |
11.35 - 13.15 |
Töö kahes töögrupis - I istungjärk: koostööpartnerite panus rahvusvahelise koostööprojekti rakendamisel |
|
Töögrupp I - 3. fookusgrupi lähteküsimuste 1 ja 4 arutelu - töögrupi tööd juhatavad: Leena Anttila, Soome põllumajandus- ja metsandusministeerium ja Juha-Matti Markkola, Soome maaeluvõrgustiku üksus |
|
Küsimus 1. Rahvusvaheliste koostööprojektide menetluse ajakava ja halduseeskirjade erinevus liikmeriigiti
|
|
Töögrupi ettekanded (ca 10 minutit ettekanne):
- SOOME: rahvusvahelised koostööprojektid käesoleva programmperioodi raame (maaelu arengu programmi Leader meede) - Krista Antila, Soome Leader tegevusgrupp Pohjois-Satakunta ry
- LEEDU: rahvusvaheliste koostööprojektide menetlusest - Zivile Sukyte ja Ilona Sadovskaite, Leedu Põllumajandusministeerium
- TSEHHI: rahvusvaheliste koostööprojektide menetlusest - Hana Slovakova, Tsehhi riiklik maaeluvõrgustiku üksus
|
|
Küsimus 4: Millised on peamised valdkonnad, mille raames oleks kõige rohkem vajadus rakendada rahvusvahelisi koostööprojekte?
|
|
Töögrupi ettekanded (ca 10 minutit ettekanne):
- LEEDU - Zivile Sukyte ja Ilona Sadovskaite, Leedu Põllumajandusministeerium
- TSEHHI: - Hana Slovakova, Tsehhi riiklik maaeluvõrgustiku üksus
- SLOVAKKIA: - Zuzana Schottertova, Slovakkia põllumajandusministeerium
- TAANI: kalandusvaldkonna tegevusgruppide rahvusvaheliste koostööprojektide rakendamise küsimused ja ettepanekud - René Kusier, Taani maaelu- ja kalandusvõrgustiku üksus
|
|
Töögrupp II - 3. fookusgrupi lähteküsimuste 2 ja 3 arutelu - töögrupi tööd juhatavad: Katre Kets, Eesti Põllumajandusministeerium ja Ave Bremse, Eesti maaeluvõrgustiku üksus |
|
Küsimus 2. Maaelu arengu programmi erinevate kasusaajate ootused rahvusvaheliste koostööprojektide rakendamisel |
|
Küsimus 3. Informatsiooni vajadus rahvusvaheliste koostööprojektide kohta |
|
Töögrupi ettekanded (ca 10 minutit ettekanne):
- rahvusvaheliste koostööprojektide menetlusekäikude näiteid - Dieter Wagner, Euroopa maaelu arengu võrgustiku kontaktpunkt (ENRD CP)
- Tagasiside kasusaajate ootuste ja teabevajaduse kohta:
- EESTI: - Indrek Tammoja, Eesti Leader tegevusgrupp Kodukant Läänemaa
- TSEHHI: - Hana Slovakova, Tšehhi Põllumajandusministeerium
- LEEDU: - Zivile Sukyte ja Ilona Sadovskaite, Leedu põllumajandusministeerium
- Rahvusvahelise koostöö metoodilised ja haldusmenetlust käsitlevad juhised, sh (teema kinnitamisel) kohaliku tegevusgrupi finatskorraldus - Cécile Shalenbourg, Belgia, Valloonia maaeluvõrgustiku üksus
|
13.15 - 14.30 |
Lõunapaus |
14.30 - 16.00 |
Töö kahes töögrupis jätkub - II istungjärk (osalejad vahetavad töögruppe) |
|
- Töögruppide teemad ja esinejad samad, lisaks tutvustavad töögruppide juhid lühidalt eelmise töögrupi tulemusi
|
16.00 - 16.15 |
Kohvipaus |
16.15 - 18.00 |
3. fookusgrupi töökoosoleku kokkuvõtted ja edasised tegevused: |
|
- töögrupi tööde kokkuvõtete tutvustamine - Ave Bremse, Eesti maaeluvõrgustiku üksus ja Juha-Matti Markkola, Soome maaeluvõrgustiku üksus
|
|
- soovitusi järgnevateks tegevusteks 3. fookusgrupi töö raames - Dieter Wagner, Euroopa maaelu arengu võrgustiku kontaktpunkt (EN RD CP)
|
|
- esialgne info järgmise fookusgrupi töökoosoleku kohta Soomes - Juha-Matti Markkola, Soome maaeluvõrgustiku üksus (järgmise töökoosoleku korraldajariigi esindaja)
|
18.00 |
3. fookusgrupi II töökoosoleku ametlik lõpetamine |
18.15 - 19.15 |
töökoosolekust osavõtjate õppevisiit kohalikku kooli (Viimi Keskkool) |
19.30 |
võrgustus ja õhtusöök |
|
|
17. veebruar 2010
KOLMAPÄEV
|
|
Töökoosolekust osavõtjate õppevisiidid tutvumaks Eesti Leader kogemusega /päeva kava täpsustamisel/ |
____________ |
|