10.00–11.00 | Tervituskohv ja kogunemine |
11.00 | Tervitused |
| Tõnu Kiviloo, Rohelise Jõemaa Koostöökogu juhatuse esimees |
| Ants Noot, Põllumajandusministeeriumi kantsler |
| Merle Adams, Rohelise Jõemaa Koostöökogu tegevjuht Leader – Kas organisatsioon või projekt? |
11.30-13.00 | I osa - Ülevaade ja kogemused |
| Eesti tegevusgrupid ja katusorganisatsioonid |
| Krista Kõiv, Maamajanduse Infokeskus Krista Toom, Põllumajandus Registrite ja Informatsiooni Amet Ülevaade Eesti tegevusgruppidest tegevusandmete põhjal |
I võti | Anneli Viitkin, Võrumaa Partnerluskogu Koostöö ja arengustrateegia |
II võti | Tiina Ivask, Valgamaa Partnerluskogu Tegevusgrupi projektid |
III võti | Tiiu Rüütle, Põlvamaa Partnerluskogu Palju tegevusi – vähe aega! |
IV võti | Aivar Niinemägi, Pandivere Arendus- ja Inkubatsioonkeskus Tegevuskogemus |
V võti | Küllike Altenberg, Eesti 4H LEADER ja noorsootöö |
VI võti | Eha Paas, Kodukant Seltsid kaasaja ja teenuste pakkujana |
13.00 – 14.00 | Lõunasöök |
14.00 – 15.30 | II osa - Ministeeriumid ja teised organisatsioonid |
| Leaderist - arengud ja seosed |
| Toomas Kevvai, Põllumajandusministeeriumi asekantsler LEADER ja maaelu poliitika |
I võti | Eve Külmallik, Põllumajandusministeerium |
| Kalanduspiirkondade säästev areng |
II võti | Madis Kaldmäe, Siseministeerium regionaalministri büroo |
| LEADER ja regionaalpoliitika |
III võti | Anton Pärn, Kultuuriministeerium |
| LEADER ja kultuur, loomemajandus |
IV võti | Märt Moll, Eesti Maaomavalitsuste Liit LEADER ja maaelupoliitika |
V võti: | Liina Saar, Pärnu Maavalitsus LEADER ja maakonna tasand |
VI võti | Kaja Kaur, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus LEADER ja Kohaliku Omaalgatuse Programm |
15.30 - 16.00 | Kohvipaus |
16.00 - 17.15 | III osa - välisesinejad |
| Rahvusvaheline kogemus ja õppetunnid |
I võti | Eeva Aprala, Soome, Aisapari LAG Hea praktika: koostööprojektid regionaalsel ja rahvusvahelisel tasandil |
II võti: | Rune Hellquist. LAG Smålandsgruppen, projektijuht Vabatahtlik töö Rootsi Leader-is |
III võti | Rainer Riemenschnaider , Saksamaa, Mühlenkreis LAG Parimad praktikad: koostööprojektid |
IV võti | Inga Karbauskiené, Leedu Joniskis Piirkonna Partnerlus |
V võti | Terhi Välisalo, Soome, Suupohja LAG Võtmesõnaks on „Uuenduslik” |
VI võti | Elina Vehkala, Soome, Maaseutun Sivistuliitto Rahvusvaheline koostöö ja võrgustumine |
| Plenaaristungi lõpetamine |
18.00 – 19.00 | Õhtusöök |
19.00 | Organiseerijate kokkuvõte ja vestlusring ümarlauas |