EST Maainfo Maamajanduse analüüsi osakond | Maaelu võrgustikutöö osakond Maainfo INNOVATSIOONIVÕRGUSTIK Maainfo SÜNDMUSED
 
 
Maainfo
Maainfo
EST   Maainfo   ENG
 
  Põllumajandusuuringute Keskus
Maainfo
  Konsulentidele kutsekvalifikatsiooni andmine
Maainfo
  UURINGUD
Maainfo
  Põllumajandusliku raamatupidamise andmebaas (FADN)
Maainfo
  Maaeluvõrgustik
Maainfo
  INNOVATSIOONIVÕRGUSTIK
Maainfo
Maainfo
UUDISED
Maainfo
SÜNDMUSED
Maainfo
UUDISKIRJAD
Maainfo
INNOVAATILISED PROJEKTID
Maainfo
KONSULENTIDELE
  LEADER
Maainfo
  Trükised
Maainfo
  Maamajanduse analüüsi osakonna ja maaelu võrgustikutöö osakonna kontaktid
Maainfo
  Maamajanduse Infokeskus aastatel 2006-2017
Maainfo
  Kalandusvõrgustik aastatel 2008-2015
Maainfo

SÜNDMUSED

   

  

MAAELUVÕRGUSTIK: Teabepäev konsulentidele

Toimumisaeg: 29.01.2019–30.01.2019

Toimumiskoht: PMK Jäneda suur saal, Jäneda

Sihtgrupp: Konsulendid, teadmiste levitamisest huvitatud isikud

Üritus Registreerunute nimekiri

Põllumajandusuuringute Keskuse maaelu võrgustikutöö osakond korraldab 29.-30. jaanuaril 2019.a Jänedal konsulentide teabepäeva. Teabepäevale on kutsutud konsulendid, põllu- ja maamajanduse valdkonna nõustajad ning koolitajad.

 Vaata pildigaleriid

Teabepäev konsulentidele

TEISIPÄEV 29. jaanuar 2019
PÄEVAKAVA 
KUULA ettekandeid ja arutatut SIIT
Tagasiside vorm on SIIN

12.30-13.00

Kogunemine, tervituskohv

13.00 

Teabepäeva avamine 
13.05-13.30
(25 min)

Konsulendi kutse andmine, muudatused - Ülle Läll, konsulentide kutsekomisjoni esinaine; metsanduse konsulent, Minu Mets MTÜ 
           (ettekanne, pdf)   Kuula ettekannet SIIT (36,65 MB)

 13.30-14.45
(45 min)
Biotsiidiseadusest ja biotsiidimäärusest tulenevad nõuded, samuti kemikaalide märgistamisest ning ohutuskaartidest - Riina Lahne, Terviseamet 
           Vt seadust SIIN
            (ettekanne, pdf). Kuula ettekannet: SIIT (57,61MB)
14.45 - 15.15
(30 min)

Dreenivee seire tulemused  - Jaan Kanger. PMK põllumajandusseire ja uuringute osakond
           Vt 2018 kokkuvõtet SIIN .            
           (ettekanne pdf). Kuula ettekannet SIIT (44,99 MB)

15.15 - 15.40 Kohvipaus
15.40 - 15.55
(15 min) 

Õpiringide läbiviimise kogemus mahepõllumajanduse teadmussiirde programmis - Elen Peetsmann, Eesti Maaülikooli Mahekeskus 
          vt www.maheklubi.ee/teadmussiirde_programm
          (pdf), Kuula ettekannet SIIT (26,46 MB)

15.55 - 16.15
(20 min) 

Õpiringide läbiviimise kogemus ühistegevuse teadmussiirde progrmmis - Rando Värnik, Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut 
           vt yhistegevus.emu.ee
             (ettekanne, pdf) Kuula ettekannet SIIT (37,90 MB)

16.15 - 16.30
(15 min) 

 Õpiringide läbiviimise kogemus loomakasvatuse teadmussiirde programmis - Marika Oeselg, Maaelu Edendamise Sihtasutus
          vt  www.pikk.ee ; 
           (pdf). Kuula ettekannet SIIT (22,80 MB)

16.30-17.30
(1 tund)

Maamajandusliku teadmussiirde teemaline paneel-arutelu
Teadmiste levitamisega tegelevad paljud organisatsioonid, konsulendid, ülikoolid jt. Teadmiste levitamist ka toetatakse riiklikult (nt nõuandetoetus, teadmussiirde programmid). Küsime panelistide hinnanguid – kui palju erinevaid osapooli on vaja teadmiste levitamisel, mis on ootused koostööle, mida ja millisel moel infot maaettevõtjad vajavad, mida organisatsioonid kavandavad jne
Modereerib Krista Kõiv, Põllumajanduuuringute Keskus

Leho Verk, Maaelu Edendamise Sihtasutus 
Tiiu Annuk, Põllumeeste ühistu KEVILI  
Rando Värnik, Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituut
Margus Kopp, aianduse konsulent 
Andi Pärn, koostöövõrgustiku ADAPTER esindaja

Kuula paneelarutelu SIIT (97,03 MB)

17.30 

Päeva ametliku osa lõpetamine

18.00

Õhtusöök Musta Täku tallis

(majutuse hind ei ole korralduse sees, võimalus kasutada saunateenused)

 

 

KOLMAPÄEV 30. jaanuar 2019
PÄEVAKAVA 

9.00-9.30

Kogunemine, tervituskohv

9.30

Teabepäeva avamine 
9.30-10.00
(30 min)

Taimekahjustajate monitooringusüsteem (ja konsulentide osalus) - Pille Sooväli, Eesti Taimekasvatuse Instituut
           monistooringusüsteem: monitooring.etki.ee;  
            (ettekanne, pdf). monitooringuga liitumise juhend SIIN
           Kuula ettekannet SIIT (46,81 MB)

10.00-10.30 
(30 min)
Eesti suurim teraviljakasvatajate ühistu KEVILI - Meelis Annus, Põllumeeste ühistu KEVILI 
            vt www.kevili.ee
            (ettekanne, pdf)  Kuula ettekannet SIIT (48,49 MB)
10.30-11.15
(45 min)

Möödunud ekstreemsel hooajal lisatulu andnud taimekasvatustehnoloogiad Baltic Agro katsete näitel - Annika Jõemaa, Baltic Agro agronoom-nõustaja 
           (ettekanne, pdf). Kuula  ettekannet SIIT (48,67 MB)

11.15 - 11.45

Kohvipaus

11.45 - 12.15
(30 min)
Põllukultuuride klaster aastal 2018  - Roosi Soosaar, Põllukultuuride klaster MTÜ 
   klastri tegemised: mullakaitse.ee  ja maainfo.ee 
           Kuula ettekannet SIIT (32,90 MB)
12.15-12.45
(30 min)
Piimaklaster aastal 2018 - Hardi Tamm, Piimaklaster MTÜ    
            klastri tegemised: piimaklaster.ee  ja maainfo.ee,
            26.10.2018 toimunud veebiseminar  on järelevaadatav 
             (ettekanne, pdf). Kuula ettekannet SIIT (46,78 MB)
12.45-13.30
(30 min)

Uute puuviljakultuuride kasvatus-, koristus- ja töötlemistehnoloogiate arendamine - Liina Arus, Maaülikool, Elmar Zimmer, Seedri Puukool 
            (lisandub degusteerimine ja toodete müük)

              (ettekanne, pdf). Kuula ettekannet SIIT (53,87 MB)

13.30 

Päeva lõpetamine ja lõunasöök

 


/public/files/arengukava_logo_el_horisontaal-uus.jpg

Info: Põllumajandusuuringute keskuse maaelu võrgustikutöö osakonna juhataja asetäitja Hanna Tamsalu,
e-posti aadressil hanna.tamsalu@pmk.agri.ee või telefonidel 5201 078, 672 9152

Sündmuse läbiviimine on toetatud Maaelu arengukava tehnilise abi vahenditest maaelu- ja innovatsioonivõrgustiku tegevusele.
Sündmus on registreeritud osalejatele tasuta.

 

Viimati muudetud: 15.02.2019


 
 
Maainfo
  Jäneda, Tapa vald 73602, Lääne-Virumaa, Tel 384 9700, info@maainfo.ee
Maainfo